UHOL_92

zoskupenie pre nezávislé divadlo

 

KTO SME

Uhol_92 bol založený vo februári 2017. Pod jeho hlavičkou vznikajú inscenácie, ktoré autorsky a režijne zastrešujú Alžbeta Vrzgula a Peter Galdík.


Zakladatelia Uhlu (Galdík, Szatinský, Vrzgula) sú narodení v roku 1992. Ako príslušníci prvej generácie Slovenskej republiky nazerajú na súčasnosť zo špecifického uhlu pohľadu. Ich tvorba je spoločensko-politickým komentárom, pracujú so živými a angažovanými témami ako človek-občan, mužsko-ženská rovnoprávnosť, blížiaca sa eko-kataklyzma a iné.

Uhol doteraz realizoval inscenácie: Hranice_92 (2017), vNořen (2018), Folklore not war (2018), Apokabaret (2019) a Romulus V. (2019) a Zastavení (2019).

 

HRÁME, PRÍĎTE

 

APOKABARET

1.7. 19:30 Nová Cvernovka, Bratislava

Po polročnej odmlke opäť hráme reprízu Apokabaretu, doteraz vždy vypredanej inscenácie. Poďte k nám!

APOKABARET

2.7. 19:30 Nová Cvernovka, Bratislava

Koľko vtipov o žabe poznáte? A kedy ste naposledy videli dážďovku? Divadlo, hudba a apokalypsa vstupujú do večerného posedenia v bare. Apokabaret žánrovo rôznorodým prístupom reflektuje ekologické hrozby blízkej budúcnosti a civilizačné neduhy, ktorým sa spolu oddávame, komentuje s očistným humorom.

DIVADLO PROTI KONCU SVETA: UDRŽATEĽNÉ INŠTITÚCIE (DEBATA)

9.7. 18:00 Miesto M Pod knižnicou, Bratislava

Klimatická zmena, divadelná inštitúcia, nová zodpovednosť a udržateľný rozvoj. Chceme hovoriť o zodpovednosti umení v čase klimatickej zmeny a do diskusie pozývame aj vás. Podujatie je určené pre širokú odbornú aj divácku verejnosť.


Podujatie z verejných zdrojov podporili Nadácia mesta Bratislavy a Fond na podporu umenia.
Podujatie spoluorganizuje Miesto M, ktoré v tejto aktivite podporil Bratislavský samosprávny kraj a Nadácia Tatra banky.

 

PORTFÓLIO INSCENÁCIÍ

Ako Uhol_92 tvoríme od roku 2017.

 

CHCETE NÁS?

Toto sú naše kontakty

ozuhol92 / gmail.com

alzbeta.vrzgula / gmail.com

peter.galdik / gmail.com

 

RECENZIE, ODOZVY

 
 

Aktivity a tvorbu Uhlu_92 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
©2020 by Uhol_92. Proudly created with Wix.com