KTO SME

Uhol_92 je profesionálne nezávislé divadlo založené vo februári 2017. Pod jeho hlavičkou vznikajú inscenácie, ktoré autorsky a režijne zastrešujú Alžbeta Vrzgula a Peter Galdík.


Zakladatelia Uhlu (Galdík, Szatinský, Vrzgula) sú narodení v roku 1992. Ako príslušníci prvej generácie Slovenskej republiky nazerajú na súčasnosť zo špecifického uhlu pohľadu. Ich tvorba je spoločensko-politickým komentárom, pracujú so živými a angažovanými témami ako človek-občan, mužsko-ženská rovnoprávnosť, blížiaca sa eko-kataklyzma, náchylnosť ľudstva k fanatizmu a iné.

 
 

HRÁME, PRÍĎTE:

 

PONÍŽENÍ A KRVILAČNÍ

3.10. 20:00 A4, Bratislava

Človek 21., 20. alebo 16. storočia, človek túžiaci, no ponižovaný, hľadajúci sebarealizáciu a vyšší zmysel, no aj náchylný nasledovať samozvaných spasiteľov. Človek nadčasový. V tme nočného klubu sledujeme jeho spoveď, krutosť aj zraniteľnosť.

PONÍŽENÍ A KRVILAČNÍ NA FESTIVALE

7.10. 19:00 HaDivadlo, Brno

Moderná činohra a hudobný live-act odkazujúci na román Svedomie proti násiliu od Stefana Zweiga v réžii Alžbety Vrzgulovej. Predstavenie v rámci programu festivalu next wave Brno.

ZASTAVENÍ

19.10. 19:00 Ticho a spol., Bratislava

Zastavení prinášajú divákovi činoherné aj pohybové divadlo doplnené o vždy nový stand-up iránskej komičky žijúcej na Slovensku, the one and only Nasi Motlagh.

Lístky v predpredaji čoskoro
 

V ČASE KEĎ NEHRÁME NÁS MÔŽETE POČUŤ:

 
 

CHCETE NÁS?

Toto sú naše kontakty: ozuhol92 / gmail.com

alzbeta.vrzgula / gmail.com

peter.galdik / gmail.com

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube