top of page

INÉ AKTIVITY

Podcastový kanál Život je sen prináša niekoľko línií:

Zem na scéne vytvorené v spolupráci s teatrológom Milom Juránim sa venuje novej zodpovednosti umení a kultúry v dobe klimatickej zmeny.

Kultúrne o kultúre predstavuje rôznorodé definície pojmov kultúra a umenie z pohľadu vybraných umelcov, kultúrnych manažérov, expertov z humanitných vied a ďalších mienkotvorných osobností.

Ponor za inscenáciou formou rozhovoru profilových režisérov Uhlu_92 Petra Galdíka a Alžbety Vrzgulovej predstaví dramaturgicko-režijný ponor do myšlienkového podhubia jednotlivých inscenácií.

Z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia.

INÉ AKTIVITY: HTML Embed

Konferencia Pozor schod!

Jednodenná konferencia Pozor, schod! otvorí tému možností spolupráce medzi zriaďovanými a nezriaďovanými divadlami. V bežnej praxi zväčša narážame na rozdiely, na vymedzovanie sa jedného voči druhému, namiesto hľadania spoločných tém a možností spolupráce, sa často snažíme o nastolenie deliacej čiary.


Naozaj nás skutočne viac rozdeľuje ako spája? Kedy inokedy je lepšia príležitosť hľadať spôsoby prepájania sa, ak nie dnes - v čase, keď sa spoločnosť stále väčšmi rozdeľuje a polarizuje? Prostredníctvom prednášky, debaty aj networkingu sa pokúsime nájsť konkrétne praktické cesty ako zintenzívniť spoluprácu v rámci divadelného sektora.

Organizátorom podujatia je Divadlo Uhol_92. Partnerom projetku je Slovenské národné divadlo. Projekt Pozor, schod! z verejných zdrojov podporila Nadácia mesta Bratislava. Partnerom projektu je Nadácia mesta Bratislava.

INÉ AKTIVITY: Text

PROGRAM KONFERENCIE

INÉ AKTIVITY: About Us

10:00 | Šimon Ferstl: Čo je to nezávislé divadlo?
11:00 | Milo Juráni: Očakávania profesionálneho diváka
12:00 | Diskusia by Soňa Jánošová: Trendy na javisku
13:00 | Obedová prestávka v bufete SND
14:00 | Veronika Gabčíková: Vzdelávanie divadlom
15:00 | Natália Urblíková: Postavenie divadiel v kreatívnom priemysle
16:00 | Miriam Kičiňová: Spolupráca zriaďovaného a nezriaďovaného divadla?

INÉ AKTIVITY: Text
INÉ AKTIVITY: Image
Screenshot 2023-10-26 at 15.51.25.png
INÉ AKTIVITY: Text

Cyklus Divadlo proti koncu sveta

Dve kultúrne podujatia zamerané na problematiku udržateľných inštitúcií a na klimatickú zmenu ako objekt záujmu umelcov.

Počas dvoch večerov - 9.7. a 16.9. 2020 sme zorganizovali jednu prednášku, dve debaty a dva hudobné live-acty.

Moderoval Milo Juráni, hosťami boli András Cséfalvay, Isobutane, Zuzana Ivašková a Michaela Rýgrová.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Nadácia mesta Bratislavy a Fond na podporu umenia. Za podporu ďakujeme aj Nadácii Tatra banky.

INÉ AKTIVITY: Pro Gallery
bottom of page